Přeskočit na hlavní obsah

Květnová aktualizace


Venku prší, je chladno, a já přemýšlím, do čeho se pustit. Práci venku toto počasí moc nesvědčí, ale o to více času mi zbývá na ruční práce, což také není špatné. Nemám pravdu?

Vyšívání obrázku od firmy Zolotoe Runo mne zcela pohltilo - každou volnou chvilku, každý večer prostě musím vyšívat. Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat - už mám hotovou celou jednu čtvrtinu! Těším se, až bude večer, já rozsvítím lampu ve svém vyšívacím koutku a vezmu nový list předlohy do ruky a budu pokračovat....
Kamarádka se mne ptala, jak se rozhoduji, kterou barvu látky kam v patchworkovém bloku umístím. Některé návrhy si dělám v programu EQ (Electric Quilt), který jsem zakoupila u paní  Jany Warausové, a někdy prostě jednoduše vezmu čtverečkovaný papír, ukradnu Zuzance pár pastelek a kreslím si, jako když jsem byla malá - a hrozně mne to baví:-))) Návrhy z programu EQ vidíte třeba na Loudavém Peškovi.V knihovně mi vyšli vstříc a mohu si nechat knihu od Květy Sudové se samplerovou dekou nechat ještě pár týdnů. Ale přesto už mám hotové šablony a chystám se na zbývající čtyři bloky. Jsem pevně rozhodnutá letos dotahovat všechny projekty až do konce. Už žádní další kostlivci!

Komentáře

 1. Jani, moc držím palce, abys na Nový rok otevřela skříň a bylo prázdno :) Máš krásné předsevzetí :) a krásnou náplň do deštivých dní :) Pa, J.

  OdpovědětVymazat
 2. prima aktualizace, výšivka vypadá úžasně už teď:-)
  Ajka

  OdpovědětVymazat
 3. Krásně popisuješ večerní siestu, mám to úplně stejné!!! A současné upršené počasí mi taktéž nevadí :-) Výšivka se krásně klube.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

11.3.2018

Včera večer jsem dokončila další stránku na HAEDce Hanging Ornaments od Sandry Kuck, číslo 28 ze 64. Tímto jsem oficiálně za polovinou obrazu. Kdyby vám ty počty nevycházely, tak poslední řada stran má jen pár řádků, takže sice píši, že výšivka je na 64 listů A4, ale ve skutečnosti bych měla počítat o osm méně.Jinak po mrazech minulý týden bylo tento víkend vysloveně jarní počasí. Které mi připomnělo, že je třeba začít myslet na léto - takže jsme se Zuzkou vysely rajčata, papriky, lilky, brokolice a další rostlinky, které nám, doufejme, budou dělat v létě radost svými plody.

Já nevydržela, a objednala k našim leknínům (kvetl zatím jenom jeden) fontánku, takže zase budeme mít malé vylepšení na terase. Už se těším, až zazimované květiny vystěhujeme z dílny, a já jí zase budu mít pro sebe... Do té doby už bych měla běhat jako srnka (pevně tomu věřím), tak to bude super.

PS: Asi jsem nakazila i Zuzku, protože ta si objednala semínka "živých kamenů". Tak jí budu držet pěsti, aby…

27.1.2018

Pokračuji v červené dece z babiččina kanafasu. Původní bloky jsou dokončené.


Ale Zuzka usoudila, že je to malé, takže budu přidělávat dalších šest. Teď je otázka, jaké vzory tam dát...


Vyšila jsem srdíčka stonkovým stehem. Ať se trošku liší od té předchozí, modré. Tam byly jen obrysy. Modrou deku najdete tady.


Vlastně mne tak napadlo, že ta modrá byla poslední moje došitá PW deka. Reakce na mé tehdejší šití nebyly moc vlídné, a já od té doby nebyla schopná žádnou další deku dokončit. Mám tu několik ufounků v různém stádiu rozkladu, a protože jaksi nemládnu, tak jsem se rozhodla všechny dokončit, protože hotové deky snad mí dědicové nějak využijí, ale blokovou skládačku vyhodí tak leda to popelnice.  :-( Takže od poslední deky uplynulo přesně pět let. Děsné...


A samozřejmě - Aurinka musí pečlivě vše vyzkoušet - látky a stavebnice prý jsou super měkké, deka bude jistojistě "pro kočku". Teď jak si to přebrat, že?
25.3.2018

Sundali mi sádru, chodím jenom o francouzské holi, protože ještě noha není úplně srostlá. Prý tak z jedné třetiny. Ale kvůli kotníku je to údajně takto lepší. Třikrát týdně rehabilitace - magnetoterapie a vířivka. Začíná mi chybět čas. A to mi ještě v noci na dnešek jednu hodinu sebrali díky přechodu na letní čas.

Takže je vidět, že ani na ruční práce není tolik času. Minulý víkend jsem vyzkoušela šití - pohnula jsem se Zuzčinou červenou dekou, ale celý týden to zůstalo ve stejném stavu.Ještě musím našít červeno-bílé rozdělovací bordurky mezi,a  po přeměření doplnit na finální bordurou na požadovanou velikost. Jenom se bojím, jestli budu mít dost materiálu. Toho kanafasu už zase tolik nemám :-( Omlouvám se za kvalitu fotek, ale na jedné noze se fotí blbě - a ten večer mne obě - nemocná i zdravá - bolely řádně. A deku pro příště fotit jedině fotoaparátem, ne jenom mobilem. Slibuji.

A protože se jaro hlásí, i když se to nezdá, vyseli jsme první semínka - rajčata, lilky, papriky, dýně. …