Přeskočit na hlavní obsah

Květnový...

Už dlouho jsem nic nenapsala - začalo jaro a kypí v plné síle - zahrada roste, zelená se, kvete, blázní.... Nestíhám sekat trávu, stříhat stromy, vytrhávat plevel, sít zeleninu a bylinky a kytičky a vůbec... Prostě jarní kolotoč.

Mám i velkého pomocníka - Akimka. Zuzanka ho ráda zdobí rozkvetlými pampeliškami. A on si to nechá líbit - hlavně, že se mu někdo věnuje:-) Ovšem největší pomocník je v okamžiku, kdy chci plít - lehne si přede mne, a lov si, paničko, pode mnou ten plevel! Já jsem přece větší zábava!
Tento školní rok jsem začala chodit na paličkování. Právě skončilo - bohužel tak brzy. Ale toto pololetí jsem stihla dokončit  svou první celopaličkovanou dečku. Na herduli mám další - asi mám dečkovou mánii...
A abych trochu pohnula s plány na letošní rok, tak jsem po večerech po chviličkách dokončila další výšivku - Trio lilies od firmy Bucilla. Ke konci jsem zažila trošku šok a adrenalin - jedna barva nevyšla. Ta, kterou se píší nápisy na pozadí. V první chvíli mi to bylo moc líto a měla jsem nutkání celou výšivku odložit a nikdy nedokončit, ale nakonec jsem se zdravě naštvala, našla jsem hodně podobnou mulinku mezi svými zásobami a část písmen jsem vyšila zbytečky, které schraňuji  ve sklínce na šicím stolečku (díky, Mili).

Komentáře

 1. Pěkná přehlídka, výšivky jsou nádherné....
  Ajka

  OdpovědětVymazat
 2. Máš všechno tak krásný, obdivuju tě co všechno umíš a stíháš :-)

  OdpovědětVymazat
 3. To se Ti to pracuje na zahradě, s takovým pomocníkem :-) A ještě nazdobeným :-) Paličkovaná dečka je nádherná, jemňoučká...
  Výšivka vyšla super, byl by hřích jí nedodělat a zahodit!

  OdpovědětVymazat
 4. Jani to je krása. A úplně všechno. J.

  OdpovědětVymazat
 5. Jani, pejsek je úžasný!!!! A výšivka nádherná! Byla by škoda ji nedokončit. Co máš s ní v plánu: celou zarámovat, nebo uděláš z ní tři obrázky?

  Měj se moc krásně, pa, Jola

  PS: Paličkování je něco, co mi hlava nebere. Máš to mooooc krásné a klidně v tom pokračuj, páč dečky se vrací (aspoň mám takový pocit) :)

  OdpovědětVymazat
 6. Nádherná výšivka a krásná paličkovaná krajka.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

11.3.2018

Včera večer jsem dokončila další stránku na HAEDce Hanging Ornaments od Sandry Kuck, číslo 28 ze 64. Tímto jsem oficiálně za polovinou obrazu. Kdyby vám ty počty nevycházely, tak poslední řada stran má jen pár řádků, takže sice píši, že výšivka je na 64 listů A4, ale ve skutečnosti bych měla počítat o osm méně.Jinak po mrazech minulý týden bylo tento víkend vysloveně jarní počasí. Které mi připomnělo, že je třeba začít myslet na léto - takže jsme se Zuzkou vysely rajčata, papriky, lilky, brokolice a další rostlinky, které nám, doufejme, budou dělat v létě radost svými plody.

Já nevydržela, a objednala k našim leknínům (kvetl zatím jenom jeden) fontánku, takže zase budeme mít malé vylepšení na terase. Už se těším, až zazimované květiny vystěhujeme z dílny, a já jí zase budu mít pro sebe... Do té doby už bych měla běhat jako srnka (pevně tomu věřím), tak to bude super.

PS: Asi jsem nakazila i Zuzku, protože ta si objednala semínka "živých kamenů". Tak jí budu držet pěsti, aby…

27.1.2018

Pokračuji v červené dece z babiččina kanafasu. Původní bloky jsou dokončené.


Ale Zuzka usoudila, že je to malé, takže budu přidělávat dalších šest. Teď je otázka, jaké vzory tam dát...


Vyšila jsem srdíčka stonkovým stehem. Ať se trošku liší od té předchozí, modré. Tam byly jen obrysy. Modrou deku najdete tady.


Vlastně mne tak napadlo, že ta modrá byla poslední moje došitá PW deka. Reakce na mé tehdejší šití nebyly moc vlídné, a já od té doby nebyla schopná žádnou další deku dokončit. Mám tu několik ufounků v různém stádiu rozkladu, a protože jaksi nemládnu, tak jsem se rozhodla všechny dokončit, protože hotové deky snad mí dědicové nějak využijí, ale blokovou skládačku vyhodí tak leda to popelnice.  :-( Takže od poslední deky uplynulo přesně pět let. Děsné...


A samozřejmě - Aurinka musí pečlivě vše vyzkoušet - látky a stavebnice prý jsou super měkké, deka bude jistojistě "pro kočku". Teď jak si to přebrat, že?
25.3.2018

Sundali mi sádru, chodím jenom o francouzské holi, protože ještě noha není úplně srostlá. Prý tak z jedné třetiny. Ale kvůli kotníku je to údajně takto lepší. Třikrát týdně rehabilitace - magnetoterapie a vířivka. Začíná mi chybět čas. A to mi ještě v noci na dnešek jednu hodinu sebrali díky přechodu na letní čas.

Takže je vidět, že ani na ruční práce není tolik času. Minulý víkend jsem vyzkoušela šití - pohnula jsem se Zuzčinou červenou dekou, ale celý týden to zůstalo ve stejném stavu.Ještě musím našít červeno-bílé rozdělovací bordurky mezi,a  po přeměření doplnit na finální bordurou na požadovanou velikost. Jenom se bojím, jestli budu mít dost materiálu. Toho kanafasu už zase tolik nemám :-( Omlouvám se za kvalitu fotek, ale na jedné noze se fotí blbě - a ten večer mne obě - nemocná i zdravá - bolely řádně. A deku pro příště fotit jedině fotoaparátem, ne jenom mobilem. Slibuji.

A protože se jaro hlásí, i když se to nezdá, vyseli jsme první semínka - rajčata, lilky, papriky, dýně. …