pátek 23. srpna 2013

Prázdninový srpen

Srpen byl (a ještě je) u nás ve znamení prázdnin, sluníčka, vody, dovolené...

Zahrádka v srpnových vedrech sténala a usychala, nestíhali jsme zalévat, protože voda se hned do naší písčité půdy vsakovala, tráva žloutla, stromy začaly opadávat. Ani muškáty v truhlících na jižní straně domu nevydržely, jahody zaschly, švestky a jablka začaly opadávat ze stromů.

I přes velká vedra jsme s dětmi podnikli několik výletů, hlavně do kraje mého dětství. Stejně je pořád nejhezčí pohled na vížku našeho kostelíčka a na vzdálený hrad Točník. V bývalém lomu jsme si jako děti hráli, nahoře nad lomem jsme se rozlíželi po kraji a vyhlíželi neznámé ostrovy v moři známé krajiny, v lomu byla zem Indiánů, stopařů a vojáků. Děti moc rády poslouchají mé vzpomínky...
 Vyrazili jsme i do háje, našli pár hub, nádherné vřesy, z kterých nektar vysávali čmeláci, kolem polních cest rostly různé bodláky, na kterých se naparovali různobarevní motýli - prostě vesnická pohoda.


 
 


Zuzanka u babičky objevila dvě moje malé panenky - byly nahaté, kupodivu se nezachovala žádná má módní kreace. Tak je Zuzanka umyla, načesala, a já jim rychle uháčkovala alespoň jednoduché šatičky. Zuzanka pak panenky nosila celý den po zahradě i domě a fotila, fotila a fotila... A vymýšlela příběhy.


Mezi kytičkami se narodily dvě panenky...

...jakmile se uviděly, hned se skamarádily a vydaly se hledat nový domov


Cestou je rozbolely nohy, tak si je osvěžily v rybníčku...


Ptáčků, kteří byli také u rybníčku, se vyptávaly na cestu, jedna,
i druhá.... Ptáčci jim poradili, ať se podívají z výšky.
Tak ta odvážnější vyšplhala na nejvyšší strom.Uviděla cestu, sice zarostlou, ale vedla za světýlkem.Kamarádka jí následovala.

Z kopce už  byly vidět dveře       


A už jsou doma.... (ten batůžek, ten jsem jako malá nosila na výlety:-))

 V srpnu jsme také vyrazili za hranice - po dlouhé době. Děti vybraly Řecko, konkrétně ostrov Rhodos. Bylo tam nádherně - moře tyrkysové, čisté, se spoustou ryb, kamínků, písku, nebe blankytně modré, všude skály, bílé domečky, vůně tymiánu, rozmarýnu, šalvěje. Byli jsme i na výletech - v údolí motýlů, na ostrově Chalki, v Lindosu. 

 
6 komentářů:

 1. Pěkné srpnové střípky:-))

  OdpovědětVymazat
 2. Jani, koukám, že mě Bloglovin informuje na přeskáčku. Utekl mi červenec u vás. Zuzance to moooc sluší s ostříhanými vlasy, je to opravdu velká slečna a pracovní koutek má záviděnihodný!! :) No a Tomík je prostě gentleman: vezme mámu na kolo a ještě na zákusek! Prostě je to príma kluk! :) No a srpnové prázdniny... krásně si užíváte, tak to má být :) Jani, užijte si moc krásně i srpnový závěr! Papa, Jola

  OdpovědětVymazat
 3. Jak vidím, měla jsi srpen plný zážitků. Vzpomínat na dětství muselo být příjemné, zvláště když jsi objevila i panenky.
  V září už mi konečně začne normální pracovní doba, musíme zajít na kafčo!!

  OdpovědětVymazat
 4. Nezapomeň, že se kafe vaří i na ČM. :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Ahoj Jani,moc pěknou pohádku Zuzka vymyslela. A fotky z dovolené máš krásné. Šárka /jaji/

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana