Přeskočit na hlavní obsah

Na houbách Zuzčinýma očima

Před týdnem jsme se Zuzankou vyrazily na výlet. Vlakem jsme dojely jednu stanici do Lysé nad Labem, a pak jsme se po turistické značce vydaly zpět podél trati lesy domů. Zpět přes řeku jsme chtěly jet přívozem z Káraného.

Představovaly jsme si, že cestou nasbíráme pár hub - hlavně pro Tomíka na jeho milované kyselo. Po pravdě, těch jedlých jsme moc nenašly. Ale na pár řízků a plněná rajčata to dalo.

Zuzanka si ale půldenní procházku užila i jinak - zkoušela svůj nedávno nový fotoaparát. Všechny fotografie v tomto příspěvku fotila sama.

Moc jí bavilo fotit "prašivky" - co si budeme povídat - většina jich je velmi fotogenických - kolikrát podstatně více jak všem známé hříbky, babky a klouzky...  Na konci nás čekala louka plná rozkvetlých ocúnů a vílí dub (prý se vstupem do pohádkové říše).

Cestou jsme se stavili i svatováclavské kapličky - dříve tam bývaly nádherné zahrady, vodotrysk a poustevna. Podle rytin to tam muselo být moc a moc krásné. Sochy andělů, které tam zbyly, jsou ale úžasné i nadále. Nejzajímavější na nich je, že nikdo nezná jejich autora. Musel to být někdo velmi šikovný, předchůdce Matyáše Brauna, kterému byly sochy dlouho přisuzovány.


Komentáře

 1. Zuzanka je šikovná, fotky jsou nádherné! A ta muchomůrka červená, ta je dokonalá!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivanko,

   moc za Zuzanku děkuji. Sama jsem byla překvapená, jaké krásné fotky se jí podařily. Na kartě bylo vidět, jak se postupně lepšila. Poprvé jsme na houbách vydrželi déle jak pět minut:-)))

   Jana

   Vymazat
 2. Jani, Zuzanka by mohla směle nabídnout fotky do atlasu hub! Fotečky jsou opravdu nádherné!!!
  Krásné dny! Jola

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jolanko,

   moc děkujeme za pochvalu. Sama jsem byla překvapená, jaké pěkné fotky se Zuzce povedly. Sama si ušetřila na fotoaparát, který si i sama vybrala a objednala, tak jsem od něj nečekala žádné zázraky...

   I vám krásné dny.

   Jana

   Vymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

11.3.2018

Včera večer jsem dokončila další stránku na HAEDce Hanging Ornaments od Sandry Kuck, číslo 28 ze 64. Tímto jsem oficiálně za polovinou obrazu. Kdyby vám ty počty nevycházely, tak poslední řada stran má jen pár řádků, takže sice píši, že výšivka je na 64 listů A4, ale ve skutečnosti bych měla počítat o osm méně.Jinak po mrazech minulý týden bylo tento víkend vysloveně jarní počasí. Které mi připomnělo, že je třeba začít myslet na léto - takže jsme se Zuzkou vysely rajčata, papriky, lilky, brokolice a další rostlinky, které nám, doufejme, budou dělat v létě radost svými plody.

Já nevydržela, a objednala k našim leknínům (kvetl zatím jenom jeden) fontánku, takže zase budeme mít malé vylepšení na terase. Už se těším, až zazimované květiny vystěhujeme z dílny, a já jí zase budu mít pro sebe... Do té doby už bych měla běhat jako srnka (pevně tomu věřím), tak to bude super.

PS: Asi jsem nakazila i Zuzku, protože ta si objednala semínka "živých kamenů". Tak jí budu držet pěsti, aby…

27.1.2018

Pokračuji v červené dece z babiččina kanafasu. Původní bloky jsou dokončené.


Ale Zuzka usoudila, že je to malé, takže budu přidělávat dalších šest. Teď je otázka, jaké vzory tam dát...


Vyšila jsem srdíčka stonkovým stehem. Ať se trošku liší od té předchozí, modré. Tam byly jen obrysy. Modrou deku najdete tady.


Vlastně mne tak napadlo, že ta modrá byla poslední moje došitá PW deka. Reakce na mé tehdejší šití nebyly moc vlídné, a já od té doby nebyla schopná žádnou další deku dokončit. Mám tu několik ufounků v různém stádiu rozkladu, a protože jaksi nemládnu, tak jsem se rozhodla všechny dokončit, protože hotové deky snad mí dědicové nějak využijí, ale blokovou skládačku vyhodí tak leda to popelnice.  :-( Takže od poslední deky uplynulo přesně pět let. Děsné...


A samozřejmě - Aurinka musí pečlivě vše vyzkoušet - látky a stavebnice prý jsou super měkké, deka bude jistojistě "pro kočku". Teď jak si to přebrat, že?
25.3.2018

Sundali mi sádru, chodím jenom o francouzské holi, protože ještě noha není úplně srostlá. Prý tak z jedné třetiny. Ale kvůli kotníku je to údajně takto lepší. Třikrát týdně rehabilitace - magnetoterapie a vířivka. Začíná mi chybět čas. A to mi ještě v noci na dnešek jednu hodinu sebrali díky přechodu na letní čas.

Takže je vidět, že ani na ruční práce není tolik času. Minulý víkend jsem vyzkoušela šití - pohnula jsem se Zuzčinou červenou dekou, ale celý týden to zůstalo ve stejném stavu.Ještě musím našít červeno-bílé rozdělovací bordurky mezi,a  po přeměření doplnit na finální bordurou na požadovanou velikost. Jenom se bojím, jestli budu mít dost materiálu. Toho kanafasu už zase tolik nemám :-( Omlouvám se za kvalitu fotek, ale na jedné noze se fotí blbě - a ten večer mne obě - nemocná i zdravá - bolely řádně. A deku pro příště fotit jedině fotoaparátem, ne jenom mobilem. Slibuji.

A protože se jaro hlásí, i když se to nezdá, vyseli jsme první semínka - rajčata, lilky, papriky, dýně. …