pátek 10. ledna 2014

Nový rok, nový začátek

S blížícím se začátkem dalšího roku mne přepadla touha začít něco nového, něco, po čem dlouho toužím. Jako kdyby mne někdo tam nahoře poslouchal, ozvala se mi dávná kamarádka, jestli se spolu nepustíme do našich vyhlídnutých kytic z Malování jehlou. Jsou tři - slunečnice, irisy a slézové růže. Petra kdysi před lety ty slunečnice už začala, takže má náskok.

Nad podkladem jsem dlouho nepřemýšlela - už dávno jsem chtěla všechny tyto tři obrazy vyšít na Huberta, nádhernou režnou látku s pravidelnou strukturou. Jeho jedinou nevýhodou je, že nedělá dokonalé čtverečky, ale mírně obdélníčkuje. Tudíž kolečko na něm vyšité je spíš elipsou... Ale to u kytiček nevadí...

Předloha obsahuje rozpis bavlnek od firem DMC, Ariadna, Anchor a Madeira. Petra vyšívá DMC, já se rozhodla pro polské Ariadny. Alespoň budeme moci porovnávat, jak se převody barev firmě Malování jehlou povedly.

 Paní Milada z firmy XvysivkaX mi vyšla maximálně vstříc a objednané mulinky jsem za pár dnů měla doma. Takže jsem 31. prosince mohla začít vyšívat.

K dnešnímu dni mám hotové téměř celé tři listy předlohy. Měla jsem strach z barevné předlohy, ale vyšívá se opravdu dobře. Při porovnání s obrázkem a Petřinými fotografiemi je slunečnice z Ariaden tmavší, mezi dvěma zelenými je menší kontrast. Přesto se mi i tato interpretace líbí a určitě budu pokračovat. Konec konců - nedávno jsem měla na zahrádce slunečnici do hnědo-zrzava, a moc se mi líbila. Tož jí budu mít i vyšitou...9 komentářů:

 1. No totok! A co holka? :-) ....vosarka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Holka přijde na řadu, až si koncem března pořídím brýle na blízko:-( Teď na ty blechy nevidím, fňuk. A sparringpartnerka dělá mrtvýho brouka, místo aby do mne šťouchala, abych pohnula jehlou:-) Třeba taky nevyšívá....

   Vymazat
  2. vyšívá,vyšívá...a 26.11.2012 začala Benátskou masku,tu velkou :-) ...vosarka

   Vymazat
  3. kecá, 26.11.2013

   Vymazat
  4. ježíš já jsem debil, 26.12.2013 - to jest to správné datum

   Vymazat
  5. No jo, ale já o ničem nevím....:-( Nemáš ani album, ani blog, ani nic, tož jak mám vědět, že vyšíváš a né že třeba motáš košíky... :_(( Já myslela, že jsi mne v tom nechala samotnou.

   Vymazat
 2. Slunečnice budou tmavší barvě možná ještě hezčí než zářivé. Obrázek vypadá, že to bude pěkný kusanec!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivi, díky moc za povzbuzení. Látky je pořádný kus, ale fakt se to moc hezky vyšívá...

   Vymazat
 3. Milá Jano, máš tu spoustu nádherného tvoření a tyto slunečnice budou krásným klenotem tvé tvorby.Já slunečnice miluji, takže se mi líbí dvojnásob.
  Přeji ti hezký večer Anny

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana