neděle 31. srpna 2014

Sluníčkový začátek školy

Zítra jdou obě děti zase do školy. Zuzanka naposledy na první stupeň - jde do páté třídy. Už je to velká holka, do školy se celkem těší, ale podstatně víc na zpěv a balet. Tomáš jde už do tercie víceletého gymnázia. To to letí - znovu dáváme rady letošním primánům - jak dojíždět, kde je jídelna, co, kde a jak zařídit a vyřídit. Už je to ostřílený bojovník. Tomáš se těší, na spolužáky, ale i na učení. 

Aby se Zuzance začátek školy více líbil, rozhodla jsem se, že posbírám kousky své odhodlanosti a střípky znalostí, a ušiji jí novou sukénku. Sluníčkově žlutou, veselou, která se bude pořádně točit. Materiál jsem na ní už hooodně dávno koupila ve Flex-texu, stále jsem se chystala a chystala - a pořád nic. A protože dítko mi roste do výšky i šířky, tak jsem se začala bát, že nebudu mít dostatek látky, a co pak s tím, že...


A rovnou jsem vyzkoušela i nabírací patku, kterou mi koupil manžel před mnoha lety - dnes měla tedy svou premiéru. To je taková super vymoženost - na jednom konci do toho leze rovný kus látky, a na druhém už je krásně nařasený nebo naskládaný - podle nastavení na patce.
Zuzanka kdysi moc chtěla tzv. pettitskirt - kanýratou sukni s obláčkem dole z šifonu nebo organzy. Ale už mi přišla na to velká, tak jsem se rozhodla, že použiji jiný, více plihlý materiál, a sukni méně naberu, aby už byla taková "dospělejší". Přesto dole "obláček" také trošku je, a věřím, že se  sukně bude zítra pořádně točit - Zuzka je už v posteli, takže dneska bude obrázek pouze se statickou modelkou:-)


Jsem zvědavá, co jí bude zítra říkat...5 komentářů:

 1. Pááni Jani, tak krásnou sukénku nikdo mít ve škole nebude .... to budou Zuzanku obletovat chlapci i děvčata:-)

  OdpovědětVymazat
 2. Jani, věřím, že Zuzanka byla maximálně spokojená. Sukýnka je super!!! A o takové patce jsem neslyšela, je to parádní vymoženost!!! Super, moc se Ti povedla. A doufám, že i když prší, tak děti měly vydařený start nového školního roku :) Mějte se všichni krásně, papa, Jola

  OdpovědětVymazat
 3. Krásná suknice, doufám, že byla u majitelky spokojenost.

  OdpovědětVymazat
 4. Tak co říkala? Předpokládám, že byla nadšená! Sukénka se Ti moc a moc povedla. Já vím, opakuji se,ale co jiného říci na Tvé výrobky? :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Všem moc děkuji za milá slova. Zuzanka byla patřičně nadšená, ve škole si prý skoro nikdo nevšimnul, děcka se předháněla, kdo bude mít víc gumičkových náramků... Ale hlavně, že je malá spokojená, i když sukýnka by okem zkušené krejčové neprošla.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana