Přeskočit na hlavní obsah

Obviňující oči...

... na mne při zařizování čerstvě vymalovaného pokoje udělal syn, a ukázal na kus prázdné stěny v pokoji. "Víš, co jsem sem chtěl pověsit?" No, nevěděla jsem. Prý obrázky Londýna. Proč ne, napadlo mne, Londýn má rád, tak nevidím problém.... Ale ty oči naznačovaly, že to asi není tak jednoduché. Matně jsem si vzpomněla, že nedávno jsem mu vyšila ten autobus, červený, doubledecker. A koupila mu telefonní budku. Červenou. Do série. Ale však to není zase tak dávno. Bohužel je. Dva roky:-(( Stydím se.

Takže jsem po dokončení první řady v HAED tuto obrovskou výšivku odložila a vyhledala sadu od DMC s červenou telefonní budkou, zakoupenou bratru před dvěma lety na vyšívačském srazu pořádaném firmou NB Vyšívání v pražském Edenu.


Po rozbalení mne čekalo překvapení - i u DMC se musí šetřit, takže mulinky nejsou na pořadači z tvrdého papíru, ale jen z obyčejného. Přišlo mi to najednou taak laciné. I bavlnky mi přijdou nějaké slabší. Nevím proč. Možná i kvůli těm obrovským křížkům, které na 14ct Aidě jsou v porovnání s maličkými křížečky na panamce.


Sice jsem si myslela, že to půjde rychleji, dokonce jsem zkusila v těch vedrech vyšívat chvílemi na terase, ale tedy postup nic moc.


Ale už jedu druhou půlku. To jsem ráda.... Tak snad do konce září budou obrázky zarámované a já nebudu mít špatné svědomí...


Komentáře

 1. wow, to je pěkné a ty rychlík...vosarka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ale prd rychlík, želva líná - takové dodací lhůty, to je pro ostudu...

   Vymazat
 2. To je nádherné, Jani! Tomík bude mít pokoj fakt vyšperkovaný. Mějte se krásně, papa, J.

  OdpovědětVymazat
 3. To bude nádherná výšivka. Moc se mi líbí, jak je Tomík nadšený pro tvého koníčka. U takového chlapa bych to skoro ani nečekala.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. no, ne vždy a ve všem je mi oporou, ale výšivky miluje. Ale musí to být po jeho...

   Vymazat
 4. Ten Tomík se má 😀 obdivuji tě, jak ti to jde od ruky, já na to už nevidím. E

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evi, já kupodivu na výšivky brýle odkládám... Snad to ještě chvíli vydrží.

   Vymazat
 5. Je to super. Jste moc šikovná. Já jsem se pustila jen do vyšívaných oříšků na vánoce a i to mi dává zabrat. Natož nějaký obraz. Pořád se potýkám se správným směrem křížků.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oříšky na vánoce? To neznám, ale musí to být nádherné... Možná mnohem horší než nějaký obraz:-)

   Vymazat
 6. Už druhou půlku? Tak vidíš, jaký jsi rychlík, za chvíli bude budka hotová :-) Já jsem v těch vedrech vůbec nevyšívala...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Konec druhé půlky je stále v nedohlednu... Ale jednou to skončí, a Tom bude spokojený, a kvůli tomu to dělám. Těším se na jeho radost, až si je bude věšet...

   Vymazat
 7. Jani, tvoje výšivky jsou velkolepé! Moc tě obdivuji! Já jsem taky hodně křížkově vyšívala, ale posledních pár let už na to špatně vidím. Teď jsem našla předlohy na úžasné vyšívané polštáře a po letech bych se do toho zase pustila. Dřív jsem vyšívala na panamu, ale ta je tak hustá, že na to nevidím ani s brýlemi. V jedné diskusi jsem četla, že se dobře vyšívá na látku Hubert, ale tu vůbec neznám. Chtěla jsem se tě proto zeptat na jaké látky vyšíváš ty.
  Přeji ti krásný večer Vlasta

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

28.1.2019

Deka Ledové květy pro Margarétku

Kolegovi v práci se nedávno narodila první dcerka, Margarétka. A když je to taková ledová princeznička, narozená v nejstudenějších měsících roku, hned mne napadly zbytky látek v ledově šedých, modrých a zelenkavých odstínech. Už dlouho jsem s nimi počítala na nějakou deku nebo jiný projekt, ale na velkou deku jich bylo málo, a na ubrus zase moc :-) A dětská deka pro miminko byla tak akorát. A když se objevila výzva od Moda Fabrics na společné šití Moda Love quilt ve třech velikostech, bylo rozhodnuto.Velikost z charmpacku byla plusmínusautobus vyhovující, ale 80 x 80 cm mi přišlo málo. Tak jsem přidala dvě bordurky, konec konců bílá i modrošedá mi zbyly, tak proč blok nezvětšit o kousek.Deka je podšitá zelenkavým fleesem. Je lehounká, a přitom teplá. Dá se použít do postýlky i do auta, jako přebalovací podložka u paní doktorky, nebo hrací na zem. Jak se bude hodit.Prošívání je jednoduché, do špiček kopírujících tvar. Hrála jsem si i se sešíváním - h…

10.12.2018

Zítra bude Zuzce patnáct let. Tak strašně rychle to uteklo. Z malého, ubrečeného miminka je velká, usměvavá slečna. Kde jsou všechny ty roky, co tu s ní jsme? Kam zmizel všechen ten čas? Jsem nesmírně ráda, že jí mám, i když za těch patnáct let byly i dny, kdy bych jí přetrhla na dvě malé do školky, ale které dítě nezazlobí, že :-)

No, a když patnáct let, tak jsem plánovala pořádný dar - deku. Však víte, tu srdcovou, červenou, kanafasovou. Top jsem dokončila včas, ale pak mne životní události semlely na fašírku, a patnácté narozeniny se blížily, a mně bylo jasné, že prošití a olemování se fakt v mém případě nekoná. Jenže po světě chodí andělé, a jednoho takového jsem potkala i já. Jen tak mezi řečí jsem se zmínila, že holt deka pro dcerku hotová nebude, ale co, máme před sebou spoustu dalších narozenin a svátků a jiných příležitostí. Nic jsem tím nemyslela, nic nečekala - a už vůbec ne nabídku - zabal to a pošli, já ti to proquiltuji.   Vím, že všechny quiltařky mají před vánoci napil…

9.9.2018

Týden školy za námi. U nás letos nic nového - kvarta a septima - známé tváře, známá škola, známá cesta. Jo, za rok to bude jiná - jeden maturita, druhá taneční. Ale letos ticho před bouřkou :-)

Doma celkem také nic nového - začalo poprchávat, zahrada se zazelenala, ovocné stromy znovu kvetou (jsem zvědavá, co budou dělat na jaře), dýně konečně znovu nasadily plody - snad stihnou aspoň trochu dozrát. Známí si odvezli dětský domeček, takže přemýšlím, co s vytvořenou mezerou - je třeba upravit keře kolem, které se tvarovaly dle domečku, uvažuji o dokoupení něčeho, co roste rychleji, aby se zakryl nečekaný průzor k nám do zahrady od sousedů - asi nějaký tavolník vyhraje, zlatých dešťů máme ve volně rostlém živém plotě až dost. Nebo nějaký panašovaný ptačí zob by mohl být fajn. Uvidím, na co narazím v zahradnictví.

Na terase kvetou ibišky jako o život. Konečně mám fotku i žlutého - no není nádherný?S novým školním rokem začal nový projekt - Sampler pro kamarádku - ze stránek Moniky Kolejo…