Přeskočit na hlavní obsah

18. ledna 2012

Tento týden začala i v Čechách skutečná zima. Poprvé trochu nasněžilo, začíná mrznout, prostě konečně přišla zima. Konečně pro děti. Pro mne by bylo lepší, kdyby byla taková, jako dosud - nerada jezdím po namrzlých silnicích, nerada odhazuji sníh kolem domu, bolí mne klouby na rukou a kyčle, nemůžu šít, jen se choulit u teplých kachlových kamen a doufat, že toto příjemné teplo rozehřeje ztuhlé klouby a umožní mi aspoň na chvíli vzít jehlu do ruky....

O víkendu jsme definitivně odstrojili stromeček a uklidili ozdoby, betlémy a další vánoční výzdobu. Jenže co teď na najednou tak prázdná okna? Vzpomněla jsem si, že jsem kdysi zakoupila vystřihovánky od Vránových, a že jsme ještě skoro nic z nich vystříhali. Dcerka i já milujeme kočky. Není tedy divu, že jsme jako první motiv zvolili kočku. Už mám hotovou jednu, ještě bychom chtěly jednu, aby na půleném okně ve vchodových dveřích seděly proti sobě a vítaly nás domů....
Současně s vystřihováním jsem se pustila do šití deky pro miminko. Moc ráda šiji pro miminka - je to takový nový začátek, voňavý, vítaný, milý... A taková by měla být i deka pro něj - voňavá, muchlací, aby se mu u nás na tom světě líbilo. Protože nevíme, co se narodí, vybrala jsem spolu s dcerkou látku s balonky v různých barvách a kombinovala s modrou jednobarevnou látkou. Sice jsem si původně myslela na tmavě růžovou, ale je fakt, že holčička může mít modrou deku, ale chlapeček v růžové, i když tmavé, by asi nebylo to pravé ořechové... Dlouho jsem přemýšlela o vzoru,  a pak mne napadlo, že nejlepší bude kontrast - ke kulatým balonkům čtverečky.... Deku jsem pojmenovala "A pak že balonky nemohou být hranaté...". Deka je podšita bílým fleecem, aby byla měkoučká k pokožce miminka, a poskytovala mu teplé objetí. Velikost cca 1x1
metr.

Plány na rok 2012

- na nic jsem ani nesáhla - já vím, jsem děsná. Ale mám přichystanou jednu věc z kostlivců, že se do ní příští týden pustím, tak snad něco za týden přibude...

- přidala jsem jeden nový projekt - spolu ještě s jednou šikulkou se pokusím vyšít jeden obraz od HAED, konkrétně Hanging ornaments od Sandry Kuck. Asi jsem se zbláznila, obraz má 450x543 křížků a cca 80 barev. Vytištěná předloha nápadně připomíná rozsypaný čaj. Připravuji si látku a mulinky, tak doufám, že to dotáhnu do konce a nevzdám pro neschopnost.

Je to tento obrázek:


Komentáře

 1. No jo, to vidím, jak si na nic nesáhla :-) Vystřihaná kočička je jako živá, a ta deka... Prostě nádherná, dokonalá, opravdu ňuchňací!

  OdpovědětVymazat
 2. Ivanko, já psala, že jsem nesáhla na nic z plánů na letošní rok. Přece jenom je už za půlkou měsíce, a já ani ťuk. Vymýšlím nové věci. Jsem ostuda. Musím do konce měsíce něco z plánů dokončit, jinak nestíhám - no, jako obvykle:-(

  OdpovědětVymazat
 3. Neboj, ještě nejdu Tě nejdu kontrolovat, ale máš u mě zprávičku :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Ježkovovoči, to je fakt vyšívaný??!!! Uff...
  (Dočítám blog odzadu, před chvilkou jsem viděla ten rozsypaný čaj z 24.1. a nevím, jak smajlem vyjádřit suché polknutí.)

  OdpovědětVymazat
 5. Ten obrázek je náádhernýýý.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

27.1.2018

Pokračuji v červené dece z babiččina kanafasu. Původní bloky jsou dokončené.


Ale Zuzka usoudila, že je to malé, takže budu přidělávat dalších šest. Teď je otázka, jaké vzory tam dát...


Vyšila jsem srdíčka stonkovým stehem. Ať se trošku liší od té předchozí, modré. Tam byly jen obrysy. Modrou deku najdete tady.


Vlastně mne tak napadlo, že ta modrá byla poslední moje došitá PW deka. Reakce na mé tehdejší šití nebyly moc vlídné, a já od té doby nebyla schopná žádnou další deku dokončit. Mám tu několik ufounků v různém stádiu rozkladu, a protože jaksi nemládnu, tak jsem se rozhodla všechny dokončit, protože hotové deky snad mí dědicové nějak využijí, ale blokovou skládačku vyhodí tak leda to popelnice.  :-( Takže od poslední deky uplynulo přesně pět let. Děsné...


A samozřejmě - Aurinka musí pečlivě vše vyzkoušet - látky a stavebnice prý jsou super měkké, deka bude jistojistě "pro kočku". Teď jak si to přebrat, že?
11.3.2018

Včera večer jsem dokončila další stránku na HAEDce Hanging Ornaments od Sandry Kuck, číslo 28 ze 64. Tímto jsem oficiálně za polovinou obrazu. Kdyby vám ty počty nevycházely, tak poslední řada stran má jen pár řádků, takže sice píši, že výšivka je na 64 listů A4, ale ve skutečnosti bych měla počítat o osm méně.Jinak po mrazech minulý týden bylo tento víkend vysloveně jarní počasí. Které mi připomnělo, že je třeba začít myslet na léto - takže jsme se Zuzkou vysely rajčata, papriky, lilky, brokolice a další rostlinky, které nám, doufejme, budou dělat v létě radost svými plody.

Já nevydržela, a objednala k našim leknínům (kvetl zatím jenom jeden) fontánku, takže zase budeme mít malé vylepšení na terase. Už se těším, až zazimované květiny vystěhujeme z dílny, a já jí zase budu mít pro sebe... Do té doby už bych měla běhat jako srnka (pevně tomu věřím), tak to bude super.

PS: Asi jsem nakazila i Zuzku, protože ta si objednala semínka "živých kamenů". Tak jí budu držet pěsti, aby…

25.3.2018

Sundali mi sádru, chodím jenom o francouzské holi, protože ještě noha není úplně srostlá. Prý tak z jedné třetiny. Ale kvůli kotníku je to údajně takto lepší. Třikrát týdně rehabilitace - magnetoterapie a vířivka. Začíná mi chybět čas. A to mi ještě v noci na dnešek jednu hodinu sebrali díky přechodu na letní čas.

Takže je vidět, že ani na ruční práce není tolik času. Minulý víkend jsem vyzkoušela šití - pohnula jsem se Zuzčinou červenou dekou, ale celý týden to zůstalo ve stejném stavu.Ještě musím našít červeno-bílé rozdělovací bordurky mezi,a  po přeměření doplnit na finální bordurou na požadovanou velikost. Jenom se bojím, jestli budu mít dost materiálu. Toho kanafasu už zase tolik nemám :-( Omlouvám se za kvalitu fotek, ale na jedné noze se fotí blbě - a ten večer mne obě - nemocná i zdravá - bolely řádně. A deku pro příště fotit jedině fotoaparátem, ne jenom mobilem. Slibuji.

A protože se jaro hlásí, i když se to nezdá, vyseli jsme první semínka - rajčata, lilky, papriky, dýně. …