Přeskočit na hlavní obsah

24. ledna 2012

Zima je v nedohlednu. Prší, a i když třeba  chvíli sněží, tak to za chvíli roztaje. Ne, že bych si stěžovala - vloni jsem si odhazování sněhu a parkování mimo obvyklé místo, neboť hrozilo zničení auta sesuvem ledového krunýře ze střechy, užila dost a dost. Myslím, že letos žádná pořádná zima nebude. Tedy aspoň u nás. A víte proč? Protože jsem letos pořídila na tu zatracepenou střechu sněhové zábrany, aby se sníh nesesouval na nájezd, kde obvykle parkuje auto.... Takže nejdřív za rok:-)

Tento týden se toho zase tak moc nestalo - předala jsem miminkovskou deku, a už v ní vrní čerstvé voňavé miminko.
Kočičí vítání
Vystříhala jsem druhou kočku a přidělala obě na dveře (fakt se to blbě fotí, takže omluvte prosím kvalitu snímku). Vránovi mají opravdu nádherné motivy a už se moc těším na velikonoční vystřihovánky...
Psí pískání
Zuzčina kamarádka ztratila pouzdro na flétnu. Zuzce to nedalo, okamžitě prozkoumala mou skříň s látkami, a určila, že Eliška miluje pejsky, takže ta pejsková látka je naprosto ideální. Při šití nás ani jednu nenapadlo, že po ohnutí klopy bude jeden pejsek nohama vzhůru. No, příště se polepším. Větší sranda nastala při přišívání knoflíku - máme doma dvě zobcové flétny - a každá je jinak velká!!!! Díky bohu se do pouzdra vejde i ta větší z nich, ale je to o prsa dětské modelky:-(Bouřlivé variace


Tento týden jsem se kromě spravování zipů, zašívání čepic, přišívání knoflíků, kompletace rukavic a odděleného rukávu od závodní bundy toho mého sportovce k šití nedostala. Ale vytáhla jsem jednoho z kostlivců, dokončila další variace na dané téma, a těším se, jak zasednu ke stroji a dokončím bouřlivou štolu na náš jídelní stůl... Tyhle barvy prostě miluji:-)

Musela jsem se zbláznit...V posledních dnech mne naprosto pohltilo vyšívání obrazu od Sandry Kuck - Hanging ornaments. Poměr jednoho listu k plachtě látky, která bude téměř celá vyšita, myslím zcela ilustruje, že jsem se musela pominout smysly....Po prvním dnu
Po týdnu pravidelného vyšívání jsem se z fleku černého (po prvním dnu, dvě barvy - nechápu, kde se na vánočním stromečku vzalo tolik černé a šedivé)


Po prvním týdnu


dostala k fleku černo-žlutému... Vážně přemýšlím o svém zdravém rozumu, ale i o tom, zda vůbec dělám, co bych měla - pořád čekám, kdy na mne vykoukne aspoň jedna zelená jehlička, jedna blýskavá ozdoba... No, nevím. Snad tam nemám chybu:-(

Komentáře

 1. Vždyť ještě není středa? :-) Ani nevím, čím bych začala. Kočičky jsou prima, obal na flétnu je perfektní, patchworku se ani nebudu vyjadřovat... A vyšívání? Zvláště ten první obrázek je opravdu šílený :-) Vlevo se krčí malinký bubínek :-) Já nemám ani odvahu na odhodlání, ba ani pomyslet bych si netroufla. Ale Ty ano. Máš odvahu a odhodlání. A na posledním obrázku je vidět, že toho máš už dost, i když to ještě není strom :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. á už jsem fakt mimo - minulý týden jsem zapomněla dítě (ještě k tomu cizí) v lidušce, tento týden si spletu středu s úterým... A to jsem tak fofrovala, abych to stihla:-(( Mám opravdu dost:-)))

   Vymazat
 2. šmarejá,ještě není středa :-)....taky přemýšlím o tvém zdravém rozumu ohledné té plachty, ale došla jsem k závěru, že ho máš :-))...no a ta zelená jehlička či ozdoba na tebe vykoukne,až ji vyšiješ, přece :-))

  OdpovědětVymazat
 3. Já tedy na křížky nejsem, ale zatím to vypadá spíš že sis spletla vzor a vyšíváš tam QR kód... :-))
  Ale máš mou plnou důvěru, že z toho bude skutečný obrázek. A pak, že jsou praštěný jen čučvorky. :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Včera byla středa, a nic... :-))))))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivanko, ty mne zlobíš:-))) Já jsem fakt úplně mimo - jsem myslela, že mám vrátit knihy do knihovny příští týden, a už mám pokutu:-( Bylo to tento. Chjo. Ale děti mám zatím všechny....

   Vymazat
 5. no - já bych se už zhroutila z toho obrázku - jak to má být velké a tam v rohu ten bubínek. vyšila bych tak pár křížků a tím by to zřejmě skončilo. už se těším na celou tu hotovou krásu.

  OdpovědětVymazat
 6. Pouzdro na flétnu je krásné a kočičky na oknech taky.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

27.1.2018

Pokračuji v červené dece z babiččina kanafasu. Původní bloky jsou dokončené.


Ale Zuzka usoudila, že je to malé, takže budu přidělávat dalších šest. Teď je otázka, jaké vzory tam dát...


Vyšila jsem srdíčka stonkovým stehem. Ať se trošku liší od té předchozí, modré. Tam byly jen obrysy. Modrou deku najdete tady.


Vlastně mne tak napadlo, že ta modrá byla poslední moje došitá PW deka. Reakce na mé tehdejší šití nebyly moc vlídné, a já od té doby nebyla schopná žádnou další deku dokončit. Mám tu několik ufounků v různém stádiu rozkladu, a protože jaksi nemládnu, tak jsem se rozhodla všechny dokončit, protože hotové deky snad mí dědicové nějak využijí, ale blokovou skládačku vyhodí tak leda to popelnice.  :-( Takže od poslední deky uplynulo přesně pět let. Děsné...


A samozřejmě - Aurinka musí pečlivě vše vyzkoušet - látky a stavebnice prý jsou super měkké, deka bude jistojistě "pro kočku". Teď jak si to přebrat, že?
11.3.2018

Včera večer jsem dokončila další stránku na HAEDce Hanging Ornaments od Sandry Kuck, číslo 28 ze 64. Tímto jsem oficiálně za polovinou obrazu. Kdyby vám ty počty nevycházely, tak poslední řada stran má jen pár řádků, takže sice píši, že výšivka je na 64 listů A4, ale ve skutečnosti bych měla počítat o osm méně.Jinak po mrazech minulý týden bylo tento víkend vysloveně jarní počasí. Které mi připomnělo, že je třeba začít myslet na léto - takže jsme se Zuzkou vysely rajčata, papriky, lilky, brokolice a další rostlinky, které nám, doufejme, budou dělat v létě radost svými plody.

Já nevydržela, a objednala k našim leknínům (kvetl zatím jenom jeden) fontánku, takže zase budeme mít malé vylepšení na terase. Už se těším, až zazimované květiny vystěhujeme z dílny, a já jí zase budu mít pro sebe... Do té doby už bych měla běhat jako srnka (pevně tomu věřím), tak to bude super.

PS: Asi jsem nakazila i Zuzku, protože ta si objednala semínka "živých kamenů". Tak jí budu držet pěsti, aby…

25.3.2018

Sundali mi sádru, chodím jenom o francouzské holi, protože ještě noha není úplně srostlá. Prý tak z jedné třetiny. Ale kvůli kotníku je to údajně takto lepší. Třikrát týdně rehabilitace - magnetoterapie a vířivka. Začíná mi chybět čas. A to mi ještě v noci na dnešek jednu hodinu sebrali díky přechodu na letní čas.

Takže je vidět, že ani na ruční práce není tolik času. Minulý víkend jsem vyzkoušela šití - pohnula jsem se Zuzčinou červenou dekou, ale celý týden to zůstalo ve stejném stavu.Ještě musím našít červeno-bílé rozdělovací bordurky mezi,a  po přeměření doplnit na finální bordurou na požadovanou velikost. Jenom se bojím, jestli budu mít dost materiálu. Toho kanafasu už zase tolik nemám :-( Omlouvám se za kvalitu fotek, ale na jedné noze se fotí blbě - a ten večer mne obě - nemocná i zdravá - bolely řádně. A deku pro příště fotit jedině fotoaparátem, ne jenom mobilem. Slibuji.

A protože se jaro hlásí, i když se to nezdá, vyseli jsme první semínka - rajčata, lilky, papriky, dýně. …