Přeskočit na hlavní obsah

Kabelka Eliška

Eliška pozvala naší Zuzanku na oslavu svých narozenin. Malá byla nadšená. Hned vybrala prasátko a šla koupit pár malých dárečků pro radost. No, a na mně zbyla také maličkost - ušít kabelečku, která bude plnit hned dvojí funkci - bude to dárkové balení maličkostí, a současně po rozbalení jí třeba Eliška bude nosit do divadla nebo jen tak.Zuzanka vybrala sladké látky - růžičky na modrém puntíkatém podkladu a růžové puntíky. Celou kabelku jsme šily spolu - Zuzka dohlížela, abych vše dělala tak, jak se má, a aby vše vypadalo tak, jak si vysnila. Kabelka je jenom jednoduchá, bez vnitřních kapes, vyztužená ronopastem, má odšité dno a zapínání na knoflíček. Ucha jsou dvě, přes rameno.

Tak snad se bude Elišce líbit....
Mimochodem - musím ušít i další pro Zuzku (to mne mohlo také napadnout...). Ale možná, že si jí už ušije sama.

Komentáře

 1. Taška je nádherná! A modelka taky :-) Zuzanka je moc šikovná a musíš být moc ráda, že jí šití taky baví.

  OdpovědětVymazat
 2. Jani, kabelka je krásná a Eliška vypadá velice spokojeně, však aby ne když šití probíhala pod jejím dohledem :)
  Jani přeju krásnou neděli Vlasta

  OdpovědětVymazat
 3. Zuzka nějak vyrostla! A na šití tašky dohlížela dobře, páč se vám to - holky - moooc povedlo! :-) J.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

11.3.2018

Včera večer jsem dokončila další stránku na HAEDce Hanging Ornaments od Sandry Kuck, číslo 28 ze 64. Tímto jsem oficiálně za polovinou obrazu. Kdyby vám ty počty nevycházely, tak poslední řada stran má jen pár řádků, takže sice píši, že výšivka je na 64 listů A4, ale ve skutečnosti bych měla počítat o osm méně.Jinak po mrazech minulý týden bylo tento víkend vysloveně jarní počasí. Které mi připomnělo, že je třeba začít myslet na léto - takže jsme se Zuzkou vysely rajčata, papriky, lilky, brokolice a další rostlinky, které nám, doufejme, budou dělat v létě radost svými plody.

Já nevydržela, a objednala k našim leknínům (kvetl zatím jenom jeden) fontánku, takže zase budeme mít malé vylepšení na terase. Už se těším, až zazimované květiny vystěhujeme z dílny, a já jí zase budu mít pro sebe... Do té doby už bych měla běhat jako srnka (pevně tomu věřím), tak to bude super.

PS: Asi jsem nakazila i Zuzku, protože ta si objednala semínka "živých kamenů". Tak jí budu držet pěsti, aby…

27.1.2018

Pokračuji v červené dece z babiččina kanafasu. Původní bloky jsou dokončené.


Ale Zuzka usoudila, že je to malé, takže budu přidělávat dalších šest. Teď je otázka, jaké vzory tam dát...


Vyšila jsem srdíčka stonkovým stehem. Ať se trošku liší od té předchozí, modré. Tam byly jen obrysy. Modrou deku najdete tady.


Vlastně mne tak napadlo, že ta modrá byla poslední moje došitá PW deka. Reakce na mé tehdejší šití nebyly moc vlídné, a já od té doby nebyla schopná žádnou další deku dokončit. Mám tu několik ufounků v různém stádiu rozkladu, a protože jaksi nemládnu, tak jsem se rozhodla všechny dokončit, protože hotové deky snad mí dědicové nějak využijí, ale blokovou skládačku vyhodí tak leda to popelnice.  :-( Takže od poslední deky uplynulo přesně pět let. Děsné...


A samozřejmě - Aurinka musí pečlivě vše vyzkoušet - látky a stavebnice prý jsou super měkké, deka bude jistojistě "pro kočku". Teď jak si to přebrat, že?
25.3.2018

Sundali mi sádru, chodím jenom o francouzské holi, protože ještě noha není úplně srostlá. Prý tak z jedné třetiny. Ale kvůli kotníku je to údajně takto lepší. Třikrát týdně rehabilitace - magnetoterapie a vířivka. Začíná mi chybět čas. A to mi ještě v noci na dnešek jednu hodinu sebrali díky přechodu na letní čas.

Takže je vidět, že ani na ruční práce není tolik času. Minulý víkend jsem vyzkoušela šití - pohnula jsem se Zuzčinou červenou dekou, ale celý týden to zůstalo ve stejném stavu.Ještě musím našít červeno-bílé rozdělovací bordurky mezi,a  po přeměření doplnit na finální bordurou na požadovanou velikost. Jenom se bojím, jestli budu mít dost materiálu. Toho kanafasu už zase tolik nemám :-( Omlouvám se za kvalitu fotek, ale na jedné noze se fotí blbě - a ten večer mne obě - nemocná i zdravá - bolely řádně. A deku pro příště fotit jedině fotoaparátem, ne jenom mobilem. Slibuji.

A protože se jaro hlásí, i když se to nezdá, vyseli jsme první semínka - rajčata, lilky, papriky, dýně. …