neděle 22. června 2014

Chuť léta

Léto chutná po jahodách, třešních, rybízu, malinách. Vše nádherně červené, šťavnaté, voňavé... Byla by škoda toho nevyžít.

Z ovocných moučníků mám nejradši krambly. No, ony to ani moučníky nejsou, protože mouky je tam minimum (pokud vůbec). Spíš takové dezerty. Na jaře je dělám z rebarbory, v létě z rybízu a jiných bobulí, k podzimu přijdou ke slovu švestky, v zimě jablka... Neznám univerzálnější dobrotu. Někdy ho jím jen tak, někdy se zmrzlinou, někdy se šlehačkou... Někdy horký, někdy studený... Vyberte si, na co zrovna máte chuť. No, není to značka ideál???Dnes jsem na zahradě posbírala pár posledních jahod, trochu třešní, hrst malin a směs rybízů. V misce zasypala peřinkou z posypky a strčila do trouby, kde se chutě propojily a dezert rozdělil na šťavnatou a křupavou část. Jen se po něm zaprášilo, ani vystydnout nestihnul...2 komentáře:

  1. To vypadá ale zajímavě, vůbec neznám. Používáš posypku - mouka, cukr, máslo?

    OdpovědětVymazat
  2. Ano Ivanko, přesně tak. Můžeš přidat i třeba kokos (výborný k meruňkám), skořici (rozhodně musíš ke švestkám nebo k jablíčkům), oříšky, mandličky...

    OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana