čtvrtek 26. června 2014

Pro paní učitelku...

Zítra si jde Zuzanka pro vysvědčení. Jako většina dětí v tomto státě. Letos dostala novou paní učitelku. Po třech letech se trošku obávala - kdo přijde, jaká bude, jak budou vycházet.... Přišla mladá paní učitelka, plná ideálů a elánu. Hodně se třídě věnovala. Hodně děti naučila. Jezdila s nimi na výlety, exkurze, učila tradičně i netradičně. Zuzanka jí jako poděkování za ten rok chtěla dát malý dáreček. A protože v poslední době propadla korálkům a šperkům z nich, tak byla volba jasná...Několik dní se rozmýšlela nad barevností - ne, že bychom měli doma málo korálků.... Ale stále nevěděla, které barvy má paní učitelka nejraději. Ale po několika společných dnech strávených na škole v přírodě přijela s jasnou představou - zelená a růžová - to bude i na léto moc pěkná kombinace. Plus máslově žlutá... Dnes tedy zasedla a celé odpoledne strávila pilnou prací, jejímž výsledkem je nádherná souprava náhrdelníku, náramku a náušniček. Spolu jsme vybrali i krabičku s motýlky, do které soupravičku pro paní učitelku zabalila.

A naše kočička jí pozorně sledovala - co kdyby se objevilo něco zajímavého k ulovení???

Zuzanka se moc těší na prázdniny u babiček, na táboře, na výletech.... Bohužel má začátek ztížený o náhlou nemoc - ze školy v přírodě si přivezla boreliozu. Pořádný flekanec na boku mne řádně vylekal. I paní doktorku.... Takže spousta léků, antibiotik i jiných, a následující dva až tři týdny v klidu, bez sluníčka, bez lítání... Hlavně, aby se vyléčila do koníkového tábora, na který se těší už celý rok....

12 komentářů:

 1. Korálky jsou nádherné, Zuzance se povedly - ostatně jak vše, na co sáhne, no co se divím, je celá maminka... :-) Zato ta borelióza, ta se nepovedla... to má od klíštěte nebo od nějakého štípnutí? Je to pech, ale zase je dobře, že jste na to přišly brzo a rychle se Zuzanka vyléčí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivanko, děkujeme. Zuzanka má radost z každého milého komentáře. Jana

   Vymazat
 2. Odpovědi
  1. Děkujeme za milá slova i návštěvu. Jana

   Vymazat
 3. Janičko, Zuzance v první řadě přeji brzké a úplné uzdravení!!! Ať se jí prázdniny vydaří podle představ. A co se týče dárečku... tak z toho bude paní učitelka určitě paf. Je to nádherné!!! Mějte zítra krásné zakončení školního roku :) Pa, Jola

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jolanko, děkuji. Hlavně, aby se malá uzdravila...

   Vymazat
 4. Paní učitelka bude koukat, jak šikovnou žačku má:-))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ajko, děkuji. Snad měla radost - nic prý neříkala. Ono to asi ani v tom šrumci nejde.

   Vymazat
 5. Ta souprava se tve holcince moc povedla. Je jemnounka i pekne ladena. Urcite z ni pani ucitelka bude mit velkou radost.
  Je to krasne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nykli, moc děkuji. Také se mi moc líbila. Snad je i paní učitelka spokojená. J.

   Vymazat
 6. Dárek pro paní učitelku je pěkný. Máte štěstí na skvělou učitelku. My bohužel takové štěstí nemáme, dcera byla se školou za celý školní rok jednou jedinkrát v planetáriu. Sice paní učitelka slibovala výlet na konec školního roku, ale opět nic. Držím palce, ať Zuzance vyjde koníkový tábor.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ali, děkuji za návštěvu. My se Zuzinkou často chodíme nakukovat k vám - dcerka také miluje tanec, tak je pro ní vaše Klárka velkým vzorem.

   Vymazat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana