Přeskočit na hlavní obsah

Pro paní učitelku...

Zítra si jde Zuzanka pro vysvědčení. Jako většina dětí v tomto státě. Letos dostala novou paní učitelku. Po třech letech se trošku obávala - kdo přijde, jaká bude, jak budou vycházet.... Přišla mladá paní učitelka, plná ideálů a elánu. Hodně se třídě věnovala. Hodně děti naučila. Jezdila s nimi na výlety, exkurze, učila tradičně i netradičně. Zuzanka jí jako poděkování za ten rok chtěla dát malý dáreček. A protože v poslední době propadla korálkům a šperkům z nich, tak byla volba jasná...Několik dní se rozmýšlela nad barevností - ne, že bychom měli doma málo korálků.... Ale stále nevěděla, které barvy má paní učitelka nejraději. Ale po několika společných dnech strávených na škole v přírodě přijela s jasnou představou - zelená a růžová - to bude i na léto moc pěkná kombinace. Plus máslově žlutá... Dnes tedy zasedla a celé odpoledne strávila pilnou prací, jejímž výsledkem je nádherná souprava náhrdelníku, náramku a náušniček. Spolu jsme vybrali i krabičku s motýlky, do které soupravičku pro paní učitelku zabalila.

A naše kočička jí pozorně sledovala - co kdyby se objevilo něco zajímavého k ulovení???

Zuzanka se moc těší na prázdniny u babiček, na táboře, na výletech.... Bohužel má začátek ztížený o náhlou nemoc - ze školy v přírodě si přivezla boreliozu. Pořádný flekanec na boku mne řádně vylekal. I paní doktorku.... Takže spousta léků, antibiotik i jiných, a následující dva až tři týdny v klidu, bez sluníčka, bez lítání... Hlavně, aby se vyléčila do koníkového tábora, na který se těší už celý rok....

Komentáře

 1. Korálky jsou nádherné, Zuzance se povedly - ostatně jak vše, na co sáhne, no co se divím, je celá maminka... :-) Zato ta borelióza, ta se nepovedla... to má od klíštěte nebo od nějakého štípnutí? Je to pech, ale zase je dobře, že jste na to přišly brzo a rychle se Zuzanka vyléčí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivanko, děkujeme. Zuzanka má radost z každého milého komentáře. Jana

   Vymazat
 2. Janičko, Zuzance v první řadě přeji brzké a úplné uzdravení!!! Ať se jí prázdniny vydaří podle představ. A co se týče dárečku... tak z toho bude paní učitelka určitě paf. Je to nádherné!!! Mějte zítra krásné zakončení školního roku :) Pa, Jola

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jolanko, děkuji. Hlavně, aby se malá uzdravila...

   Vymazat
 3. Paní učitelka bude koukat, jak šikovnou žačku má:-))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ajko, děkuji. Snad měla radost - nic prý neříkala. Ono to asi ani v tom šrumci nejde.

   Vymazat
 4. Ta souprava se tve holcince moc povedla. Je jemnounka i pekne ladena. Urcite z ni pani ucitelka bude mit velkou radost.
  Je to krasne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nykli, moc děkuji. Také se mi moc líbila. Snad je i paní učitelka spokojená. J.

   Vymazat
 5. Dárek pro paní učitelku je pěkný. Máte štěstí na skvělou učitelku. My bohužel takové štěstí nemáme, dcera byla se školou za celý školní rok jednou jedinkrát v planetáriu. Sice paní učitelka slibovala výlet na konec školního roku, ale opět nic. Držím palce, ať Zuzance vyjde koníkový tábor.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ali, děkuji za návštěvu. My se Zuzinkou často chodíme nakukovat k vám - dcerka také miluje tanec, tak je pro ní vaše Klárka velkým vzorem.

   Vymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

28.1.2019

Deka Ledové květy pro Margarétku

Kolegovi v práci se nedávno narodila první dcerka, Margarétka. A když je to taková ledová princeznička, narozená v nejstudenějších měsících roku, hned mne napadly zbytky látek v ledově šedých, modrých a zelenkavých odstínech. Už dlouho jsem s nimi počítala na nějakou deku nebo jiný projekt, ale na velkou deku jich bylo málo, a na ubrus zase moc :-) A dětská deka pro miminko byla tak akorát. A když se objevila výzva od Moda Fabrics na společné šití Moda Love quilt ve třech velikostech, bylo rozhodnuto.Velikost z charmpacku byla plusmínusautobus vyhovující, ale 80 x 80 cm mi přišlo málo. Tak jsem přidala dvě bordurky, konec konců bílá i modrošedá mi zbyly, tak proč blok nezvětšit o kousek.Deka je podšitá zelenkavým fleesem. Je lehounká, a přitom teplá. Dá se použít do postýlky i do auta, jako přebalovací podložka u paní doktorky, nebo hrací na zem. Jak se bude hodit.Prošívání je jednoduché, do špiček kopírujících tvar. Hrála jsem si i se sešíváním - h…

10.12.2018

Zítra bude Zuzce patnáct let. Tak strašně rychle to uteklo. Z malého, ubrečeného miminka je velká, usměvavá slečna. Kde jsou všechny ty roky, co tu s ní jsme? Kam zmizel všechen ten čas? Jsem nesmírně ráda, že jí mám, i když za těch patnáct let byly i dny, kdy bych jí přetrhla na dvě malé do školky, ale které dítě nezazlobí, že :-)

No, a když patnáct let, tak jsem plánovala pořádný dar - deku. Však víte, tu srdcovou, červenou, kanafasovou. Top jsem dokončila včas, ale pak mne životní události semlely na fašírku, a patnácté narozeniny se blížily, a mně bylo jasné, že prošití a olemování se fakt v mém případě nekoná. Jenže po světě chodí andělé, a jednoho takového jsem potkala i já. Jen tak mezi řečí jsem se zmínila, že holt deka pro dcerku hotová nebude, ale co, máme před sebou spoustu dalších narozenin a svátků a jiných příležitostí. Nic jsem tím nemyslela, nic nečekala - a už vůbec ne nabídku - zabal to a pošli, já ti to proquiltuji.   Vím, že všechny quiltařky mají před vánoci napil…

9.9.2018

Týden školy za námi. U nás letos nic nového - kvarta a septima - známé tváře, známá škola, známá cesta. Jo, za rok to bude jiná - jeden maturita, druhá taneční. Ale letos ticho před bouřkou :-)

Doma celkem také nic nového - začalo poprchávat, zahrada se zazelenala, ovocné stromy znovu kvetou (jsem zvědavá, co budou dělat na jaře), dýně konečně znovu nasadily plody - snad stihnou aspoň trochu dozrát. Známí si odvezli dětský domeček, takže přemýšlím, co s vytvořenou mezerou - je třeba upravit keře kolem, které se tvarovaly dle domečku, uvažuji o dokoupení něčeho, co roste rychleji, aby se zakryl nečekaný průzor k nám do zahrady od sousedů - asi nějaký tavolník vyhraje, zlatých dešťů máme ve volně rostlém živém plotě až dost. Nebo nějaký panašovaný ptačí zob by mohl být fajn. Uvidím, na co narazím v zahradnictví.

Na terase kvetou ibišky jako o život. Konečně mám fotku i žlutého - no není nádherný?S novým školním rokem začal nový projekt - Sampler pro kamarádku - ze stránek Moniky Kolejo…