Přeskočit na hlavní obsah

4. dubna 2012

A už tu je apríl... Po nádherných jarních dnech zima, větrno, deštivo, dokonce i sníh - prostě to správné dubnové počasí:-)

Venku rozkvétají zlaté deště a ovocné stromy, chystá se i magnolie. Semínka v záhonku venku ještě spí, doma ale už pomalu začínají klíčit. Zuzanka je nadšená, že jí začíná růst její bazalka. Tom je zase smutný, že jeho arašíd dělá mrtvého brouka. Některé odrůdy rajčat vyrašily téměř obratem, některé vypadají, že asi už nikdy nevylezou. Dtto papriky. Nuž co - v nejhorším budeme muset koupit později na jaře sazeničky - semínka máme už spoustu let, mají nárok na to už neklíčit.

O víkendu jsme byly se Zuzankou v Praze na mezinárodní výstavě patchworku. Byla tam vystavená nádherná díla, nad jejichž ušitím se tajil dech a techniku kolikrát hlava nebrala. Hlasovaly jsme v jedné soutěži o nejhezčí hvězdný quilt. Zuzance se líbil nejvíc tento:

A mně tyto dva:Měly jsme dobrý odhad - všechny tři vyhrály:-) A Zuzanka navíc vyhrála parní žehličku - firma Strima vylosovala pět hlasujících a věnovala jim jako odměnu za jejich hlas parní žehličku. Tak doufám, že Zuzanka teď bude žehlit jako ďábel, a já už nebudu muset:-)) No, uvidíme...


Doma se také připravujeme na velikonoce. Děti nařezaly venku zlatý déšť a zavěsily na něj frivolitkové ozdoby. V Ikee jsme koupili papírovou skořápku na koledu.


Přidat popisek
A protože je Zuzanka něžná holčička (i když prý teď už růžovou zase až tak moc nemusí), tak vyrobila tento romantický svícen na konferenční stolek - vše je z Ikey.
 


Jenže tento blog je hlavně o mém tvoření - já vím.... Dokončila jsem první list HAED Hanging ornaments (hurá!!!) a pustila jsem se do listu druhého. Nic moc tam nevidím, zatím je to pořád nějaký podivný flek, ale při bližším zkoumání předlohy jsem tam ten růžek dekodovala - světýlka, kus mašle, jednu makovici, pár perliček... Tak snad bude líp. Teď je krásně vidět ta mašle visící dolů. Když člověk ví, co za flek zrovna vyšívá, hned se vyšívá tak nějak radostněji:-)))
A ještě se s vámi musím podělit o jednu radost - dostala jsem pár starých časopisů. Moc ráda se inspiruji v časopisech Květen - jsou tam nádherné háčkované a vyšívané věci - zrovna ten nejvíce vpravo je můj horký kandidát, po jehož zhlédnutí mne začal svrbět háček a volaly na mne klubíčka háčkovacích přízí:-)) Dtto ta Diana. Ve Verenách je sice hlavně pletení, kterému já moc nedám, ale proč z nich mám radost? No protože jsou tam nádherné PW vánoční dekorace. Moc návodů k nim sice není, ale jako inspiraci za půl roku budou supr! Dárkyni moc a moc děkuji - prohlížela jsem si je hodně dlouho přes půlnoc a plánovala, co všechno podle nich vyrobím....


Komentáře

 1. Já bych se přidala k Zuzance, mě se líbí ty kočky. Držím palce s vyšíváním, na něco takového já ještě nemám nastřádáno dost trpělivosti a odhodlání. Pěkné Velikonoce, Eva

  OdpovědětVymazat
 2. Obě jste dobře vybraly a Zuzce gratuluji k výhře! I když ona by asi brala ten quilt, co? :-) Máte to krásně nazdobené doma. Jste o krok napřed :-) U nás snad něco vytvoříme o víkendu :-) Hezký den! J.

  OdpovědětVymazat
 3. Já bych se přidala k Zuzance, takže mi žehličku může půjčovat :-) Hrabošení v časopisech naprosto chápu :-) Udělám si kávičku a listuji a kochám se...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivanko, vyhrál ten zeleno-fialový quilt:-)) Měli jsme vybrat tři quilty - Zuzka vybrala ty první dva a jeden, co tu nemám nafocený, já tyhle tři. Ale žehličku vyhrála jen ona, můj hlasovací lístek nevylosovali:-(

   Vymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

27.1.2018

Pokračuji v červené dece z babiččina kanafasu. Původní bloky jsou dokončené.


Ale Zuzka usoudila, že je to malé, takže budu přidělávat dalších šest. Teď je otázka, jaké vzory tam dát...


Vyšila jsem srdíčka stonkovým stehem. Ať se trošku liší od té předchozí, modré. Tam byly jen obrysy. Modrou deku najdete tady.


Vlastně mne tak napadlo, že ta modrá byla poslední moje došitá PW deka. Reakce na mé tehdejší šití nebyly moc vlídné, a já od té doby nebyla schopná žádnou další deku dokončit. Mám tu několik ufounků v různém stádiu rozkladu, a protože jaksi nemládnu, tak jsem se rozhodla všechny dokončit, protože hotové deky snad mí dědicové nějak využijí, ale blokovou skládačku vyhodí tak leda to popelnice.  :-( Takže od poslední deky uplynulo přesně pět let. Děsné...


A samozřejmě - Aurinka musí pečlivě vše vyzkoušet - látky a stavebnice prý jsou super měkké, deka bude jistojistě "pro kočku". Teď jak si to přebrat, že?
11.3.2018

Včera večer jsem dokončila další stránku na HAEDce Hanging Ornaments od Sandry Kuck, číslo 28 ze 64. Tímto jsem oficiálně za polovinou obrazu. Kdyby vám ty počty nevycházely, tak poslední řada stran má jen pár řádků, takže sice píši, že výšivka je na 64 listů A4, ale ve skutečnosti bych měla počítat o osm méně.Jinak po mrazech minulý týden bylo tento víkend vysloveně jarní počasí. Které mi připomnělo, že je třeba začít myslet na léto - takže jsme se Zuzkou vysely rajčata, papriky, lilky, brokolice a další rostlinky, které nám, doufejme, budou dělat v létě radost svými plody.

Já nevydržela, a objednala k našim leknínům (kvetl zatím jenom jeden) fontánku, takže zase budeme mít malé vylepšení na terase. Už se těším, až zazimované květiny vystěhujeme z dílny, a já jí zase budu mít pro sebe... Do té doby už bych měla běhat jako srnka (pevně tomu věřím), tak to bude super.

PS: Asi jsem nakazila i Zuzku, protože ta si objednala semínka "živých kamenů". Tak jí budu držet pěsti, aby…

25.3.2018

Sundali mi sádru, chodím jenom o francouzské holi, protože ještě noha není úplně srostlá. Prý tak z jedné třetiny. Ale kvůli kotníku je to údajně takto lepší. Třikrát týdně rehabilitace - magnetoterapie a vířivka. Začíná mi chybět čas. A to mi ještě v noci na dnešek jednu hodinu sebrali díky přechodu na letní čas.

Takže je vidět, že ani na ruční práce není tolik času. Minulý víkend jsem vyzkoušela šití - pohnula jsem se Zuzčinou červenou dekou, ale celý týden to zůstalo ve stejném stavu.Ještě musím našít červeno-bílé rozdělovací bordurky mezi,a  po přeměření doplnit na finální bordurou na požadovanou velikost. Jenom se bojím, jestli budu mít dost materiálu. Toho kanafasu už zase tolik nemám :-( Omlouvám se za kvalitu fotek, ale na jedné noze se fotí blbě - a ten večer mne obě - nemocná i zdravá - bolely řádně. A deku pro příště fotit jedině fotoaparátem, ne jenom mobilem. Slibuji.

A protože se jaro hlásí, i když se to nezdá, vyseli jsme první semínka - rajčata, lilky, papriky, dýně. …