Přeskočit na hlavní obsah

9. dubna 2012

Veselé velikonoce všem!

Doufám, že vaše dítka vykoledovala bohatou pomlázku, případně že jim velikonoční zajíček schoval pod mezí dost barevných vajíček, aby měly radost. Moje přijely od babičky nadšené, s pomlázkami, které vlastnoručně upletl Tom, ale i s čokoládovou a vajíčkovou pomlázkou....

Zuzanka po návratu okamžitě oblékla nové šaty a odmítala je sundat, dokud nešla do postele. I nově ozdobené sponky jojíčkovými kytičkami jí nadchly. Měla jsem radost, to je jasné...


V dnešním příspěvku moc šití a jiné tvorby nebude. Dnes bylo venku nádherně, takže jsem většinu času strávila venku na zahradě - kontrolovala jsem, kolik jahodových sazenic nám přežilo zimu (no, moc ne, budu muset dokoupit), zjistila jsem, že nám už pěkně vyklíčily ředkvičky a že začíná klíčit hrášek  (který chodí vyhrabávat kosáci, i když je přikrytý netkanou bílou textilií - je to legrace je pozorovat - poskakují po kraji záhonku, rozhlíží se, a pak frrrrrnk pod textilii a hned ven. Takže jsem musela přidat zátěž z té strany, kudy nám pod textilii lezou, aby něco zbylo i na děti). Vyplela jsem vřesoviště a pozorovala pučicí magnolie a pěnišníky. Všechny hortenzie obráží, tak doufám, že i všechny letos vykvetou - mám vloni zasazené dva nové  druhy. Takže už budeme mít pět keřů hortenzií - já je prostě miluju:-))

Smutný je pohled na pobořenou pergolu a prázdné místo místo ní...  Ale snad tento víkend bude na tomto místě nová, krásná, která nebude hrozit zhroucením na nic netušící hosty.


I doma se kupodivu kytičkám daří. Nádherně mi rozkvetla africká fialka, a poprvé po patnácti letech rozkvétá zelenec a toulitka.
A abych nelhala - v noci jsem řezala na novou miminkovskou deku. Jenom krátký pohled, jak vypadá deka rozdělaná na částečky... Doufám, že jí dokončím co nejdřív, protože už mám v hlavě další...

Krásné jarní dny všem!


Komentáře

 1. Šaty Zuzance moc sluší a jak krásně pózuje! No vidím, že jsi vlastně vůbec nic nedělala :-))) Deka bude určitě pěkná, hotová nejdéle za týden :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Janka z tej prvej fotky vyžaruje z malej taká radosť že to trápenie pri šití určite stálo za to

  OdpovědětVymazat
 3. Zuzka si užívá focení stejnou měrou, s jakým nadšením jsi šla do šití. Jen houšť! :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Jani, krásné!! Zuzka jak princezna, věřím, že byla nadšená!

  Jak píšeš o té zahrádce... vy to tam musíte mít krásné!!! Tak pěkně pečuj :-) a těším se na fotečky deky pro mimi!

  Pa, J.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

27.1.2018

Pokračuji v červené dece z babiččina kanafasu. Původní bloky jsou dokončené.


Ale Zuzka usoudila, že je to malé, takže budu přidělávat dalších šest. Teď je otázka, jaké vzory tam dát...


Vyšila jsem srdíčka stonkovým stehem. Ať se trošku liší od té předchozí, modré. Tam byly jen obrysy. Modrou deku najdete tady.


Vlastně mne tak napadlo, že ta modrá byla poslední moje došitá PW deka. Reakce na mé tehdejší šití nebyly moc vlídné, a já od té doby nebyla schopná žádnou další deku dokončit. Mám tu několik ufounků v různém stádiu rozkladu, a protože jaksi nemládnu, tak jsem se rozhodla všechny dokončit, protože hotové deky snad mí dědicové nějak využijí, ale blokovou skládačku vyhodí tak leda to popelnice.  :-( Takže od poslední deky uplynulo přesně pět let. Děsné...


A samozřejmě - Aurinka musí pečlivě vše vyzkoušet - látky a stavebnice prý jsou super měkké, deka bude jistojistě "pro kočku". Teď jak si to přebrat, že?
11.3.2018

Včera večer jsem dokončila další stránku na HAEDce Hanging Ornaments od Sandry Kuck, číslo 28 ze 64. Tímto jsem oficiálně za polovinou obrazu. Kdyby vám ty počty nevycházely, tak poslední řada stran má jen pár řádků, takže sice píši, že výšivka je na 64 listů A4, ale ve skutečnosti bych měla počítat o osm méně.Jinak po mrazech minulý týden bylo tento víkend vysloveně jarní počasí. Které mi připomnělo, že je třeba začít myslet na léto - takže jsme se Zuzkou vysely rajčata, papriky, lilky, brokolice a další rostlinky, které nám, doufejme, budou dělat v létě radost svými plody.

Já nevydržela, a objednala k našim leknínům (kvetl zatím jenom jeden) fontánku, takže zase budeme mít malé vylepšení na terase. Už se těším, až zazimované květiny vystěhujeme z dílny, a já jí zase budu mít pro sebe... Do té doby už bych měla běhat jako srnka (pevně tomu věřím), tak to bude super.

PS: Asi jsem nakazila i Zuzku, protože ta si objednala semínka "živých kamenů". Tak jí budu držet pěsti, aby…

25.3.2018

Sundali mi sádru, chodím jenom o francouzské holi, protože ještě noha není úplně srostlá. Prý tak z jedné třetiny. Ale kvůli kotníku je to údajně takto lepší. Třikrát týdně rehabilitace - magnetoterapie a vířivka. Začíná mi chybět čas. A to mi ještě v noci na dnešek jednu hodinu sebrali díky přechodu na letní čas.

Takže je vidět, že ani na ruční práce není tolik času. Minulý víkend jsem vyzkoušela šití - pohnula jsem se Zuzčinou červenou dekou, ale celý týden to zůstalo ve stejném stavu.Ještě musím našít červeno-bílé rozdělovací bordurky mezi,a  po přeměření doplnit na finální bordurou na požadovanou velikost. Jenom se bojím, jestli budu mít dost materiálu. Toho kanafasu už zase tolik nemám :-( Omlouvám se za kvalitu fotek, ale na jedné noze se fotí blbě - a ten večer mne obě - nemocná i zdravá - bolely řádně. A deku pro příště fotit jedině fotoaparátem, ne jenom mobilem. Slibuji.

A protože se jaro hlásí, i když se to nezdá, vyseli jsme první semínka - rajčata, lilky, papriky, dýně. …