Přeskočit na hlavní obsah

12. dubna 2012

Děti se vrátily, začala jim zase škola, a já musela zpět do práce... Takže se vracím k běžné frekvenci příspěvků - no, skoro.

Deka s pracovním názvem "Medvědí ukolébavka" už je sešitá a připravená k sesendvičování a prošívání. Až bude hotová, přidám fotku. Současně už připravuji látky na deku další, mám jí v hlavě, tak doufám, že vyjde podle mých představ...

A abyste nebyli ochuzeni o nějakou tu fotečku, tak po dnešním porovnání mé pididílničky jsem udělala pár fotografií, abych ukázala, kam všude jde vtěsnat šicí stroj. Kdybyste byli na pochybách, co to je za stůl, ve kterém je stroj zapuštěný, tak vězte, že to je bývalý přebalovací pult - jen jsem vyhodila vrchní desku s vyříznutým otvorem pro vaničku a místo ní dala polici, do které mi manžel vyříznul otvor na šicí stroj, a vyříznutou desku pověsil na čtyři dlouhé kotvicí šrouby a vytvořil tak "poličku" na stroj. Quiltovací stolek, který se dodává spolu se strojem, mám schovaný v kumbálu a vozím ho s sebou pouze na patchworkové dovolené (tedy spíš vozila, ale třeba zase někdy budu...).
Komentáře

 1. Tak to Ti teda závidím, takovou dílničku. Já mám šicí stroj v kuchyni pod stolem...

  OdpovědětVymazat
 2. Máš to super a to syslište,ja mam dielňu z obývačky

  OdpovědětVymazat
 3. Ivana, Marla - děvčata, díky moc. Je to přestavěná kotelna, mrňavý kumbál, průchozí technická místnost mezi obytnou částí a garáží. Ale jsem ráda, že jí mám - konečně nemusím uklízet rozešité, stačí zavřít dveře - a mám uklizeno.

  OdpovědětVymazat
 4. Jani, dílničku máš super!!! Já šiju v jídelně na stole :-) Ale polepšila jsem si, šila jsem na konferáčku :-)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

27.1.2018

Pokračuji v červené dece z babiččina kanafasu. Původní bloky jsou dokončené.


Ale Zuzka usoudila, že je to malé, takže budu přidělávat dalších šest. Teď je otázka, jaké vzory tam dát...


Vyšila jsem srdíčka stonkovým stehem. Ať se trošku liší od té předchozí, modré. Tam byly jen obrysy. Modrou deku najdete tady.


Vlastně mne tak napadlo, že ta modrá byla poslední moje došitá PW deka. Reakce na mé tehdejší šití nebyly moc vlídné, a já od té doby nebyla schopná žádnou další deku dokončit. Mám tu několik ufounků v různém stádiu rozkladu, a protože jaksi nemládnu, tak jsem se rozhodla všechny dokončit, protože hotové deky snad mí dědicové nějak využijí, ale blokovou skládačku vyhodí tak leda to popelnice.  :-( Takže od poslední deky uplynulo přesně pět let. Děsné...


A samozřejmě - Aurinka musí pečlivě vše vyzkoušet - látky a stavebnice prý jsou super měkké, deka bude jistojistě "pro kočku". Teď jak si to přebrat, že?
11.3.2018

Včera večer jsem dokončila další stránku na HAEDce Hanging Ornaments od Sandry Kuck, číslo 28 ze 64. Tímto jsem oficiálně za polovinou obrazu. Kdyby vám ty počty nevycházely, tak poslední řada stran má jen pár řádků, takže sice píši, že výšivka je na 64 listů A4, ale ve skutečnosti bych měla počítat o osm méně.Jinak po mrazech minulý týden bylo tento víkend vysloveně jarní počasí. Které mi připomnělo, že je třeba začít myslet na léto - takže jsme se Zuzkou vysely rajčata, papriky, lilky, brokolice a další rostlinky, které nám, doufejme, budou dělat v létě radost svými plody.

Já nevydržela, a objednala k našim leknínům (kvetl zatím jenom jeden) fontánku, takže zase budeme mít malé vylepšení na terase. Už se těším, až zazimované květiny vystěhujeme z dílny, a já jí zase budu mít pro sebe... Do té doby už bych měla běhat jako srnka (pevně tomu věřím), tak to bude super.

PS: Asi jsem nakazila i Zuzku, protože ta si objednala semínka "živých kamenů". Tak jí budu držet pěsti, aby…

25.3.2018

Sundali mi sádru, chodím jenom o francouzské holi, protože ještě noha není úplně srostlá. Prý tak z jedné třetiny. Ale kvůli kotníku je to údajně takto lepší. Třikrát týdně rehabilitace - magnetoterapie a vířivka. Začíná mi chybět čas. A to mi ještě v noci na dnešek jednu hodinu sebrali díky přechodu na letní čas.

Takže je vidět, že ani na ruční práce není tolik času. Minulý víkend jsem vyzkoušela šití - pohnula jsem se Zuzčinou červenou dekou, ale celý týden to zůstalo ve stejném stavu.Ještě musím našít červeno-bílé rozdělovací bordurky mezi,a  po přeměření doplnit na finální bordurou na požadovanou velikost. Jenom se bojím, jestli budu mít dost materiálu. Toho kanafasu už zase tolik nemám :-( Omlouvám se za kvalitu fotek, ale na jedné noze se fotí blbě - a ten večer mne obě - nemocná i zdravá - bolely řádně. A deku pro příště fotit jedině fotoaparátem, ne jenom mobilem. Slibuji.

A protože se jaro hlásí, i když se to nezdá, vyseli jsme první semínka - rajčata, lilky, papriky, dýně. …