Přeskočit na hlavní obsah

12. dubna 2012

Děti se vrátily, začala jim zase škola, a já musela zpět do práce... Takže se vracím k běžné frekvenci příspěvků - no, skoro.

Deka s pracovním názvem "Medvědí ukolébavka" už je sešitá a připravená k sesendvičování a prošívání. Až bude hotová, přidám fotku. Současně už připravuji látky na deku další, mám jí v hlavě, tak doufám, že vyjde podle mých představ...

A abyste nebyli ochuzeni o nějakou tu fotečku, tak po dnešním porovnání mé pididílničky jsem udělala pár fotografií, abych ukázala, kam všude jde vtěsnat šicí stroj. Kdybyste byli na pochybách, co to je za stůl, ve kterém je stroj zapuštěný, tak vězte, že to je bývalý přebalovací pult - jen jsem vyhodila vrchní desku s vyříznutým otvorem pro vaničku a místo ní dala polici, do které mi manžel vyříznul otvor na šicí stroj, a vyříznutou desku pověsil na čtyři dlouhé kotvicí šrouby a vytvořil tak "poličku" na stroj. Quiltovací stolek, který se dodává spolu se strojem, mám schovaný v kumbálu a vozím ho s sebou pouze na patchworkové dovolené (tedy spíš vozila, ale třeba zase někdy budu...).
Komentáře

 1. Tak to Ti teda závidím, takovou dílničku. Já mám šicí stroj v kuchyni pod stolem...

  OdpovědětVymazat
 2. Máš to super a to syslište,ja mam dielňu z obývačky

  OdpovědětVymazat
 3. Ivana, Marla - děvčata, díky moc. Je to přestavěná kotelna, mrňavý kumbál, průchozí technická místnost mezi obytnou částí a garáží. Ale jsem ráda, že jí mám - konečně nemusím uklízet rozešité, stačí zavřít dveře - a mám uklizeno.

  OdpovědětVymazat
 4. Jani, dílničku máš super!!! Já šiju v jídelně na stole :-) Ale polepšila jsem si, šila jsem na konferáčku :-)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

28.1.2019

Deka Ledové květy pro Margarétku

Kolegovi v práci se nedávno narodila první dcerka, Margarétka. A když je to taková ledová princeznička, narozená v nejstudenějších měsících roku, hned mne napadly zbytky látek v ledově šedých, modrých a zelenkavých odstínech. Už dlouho jsem s nimi počítala na nějakou deku nebo jiný projekt, ale na velkou deku jich bylo málo, a na ubrus zase moc :-) A dětská deka pro miminko byla tak akorát. A když se objevila výzva od Moda Fabrics na společné šití Moda Love quilt ve třech velikostech, bylo rozhodnuto.Velikost z charmpacku byla plusmínusautobus vyhovující, ale 80 x 80 cm mi přišlo málo. Tak jsem přidala dvě bordurky, konec konců bílá i modrošedá mi zbyly, tak proč blok nezvětšit o kousek.Deka je podšitá zelenkavým fleesem. Je lehounká, a přitom teplá. Dá se použít do postýlky i do auta, jako přebalovací podložka u paní doktorky, nebo hrací na zem. Jak se bude hodit.Prošívání je jednoduché, do špiček kopírujících tvar. Hrála jsem si i se sešíváním - h…

10.12.2018

Zítra bude Zuzce patnáct let. Tak strašně rychle to uteklo. Z malého, ubrečeného miminka je velká, usměvavá slečna. Kde jsou všechny ty roky, co tu s ní jsme? Kam zmizel všechen ten čas? Jsem nesmírně ráda, že jí mám, i když za těch patnáct let byly i dny, kdy bych jí přetrhla na dvě malé do školky, ale které dítě nezazlobí, že :-)

No, a když patnáct let, tak jsem plánovala pořádný dar - deku. Však víte, tu srdcovou, červenou, kanafasovou. Top jsem dokončila včas, ale pak mne životní události semlely na fašírku, a patnácté narozeniny se blížily, a mně bylo jasné, že prošití a olemování se fakt v mém případě nekoná. Jenže po světě chodí andělé, a jednoho takového jsem potkala i já. Jen tak mezi řečí jsem se zmínila, že holt deka pro dcerku hotová nebude, ale co, máme před sebou spoustu dalších narozenin a svátků a jiných příležitostí. Nic jsem tím nemyslela, nic nečekala - a už vůbec ne nabídku - zabal to a pošli, já ti to proquiltuji.   Vím, že všechny quiltařky mají před vánoci napil…

9.9.2018

Týden školy za námi. U nás letos nic nového - kvarta a septima - známé tváře, známá škola, známá cesta. Jo, za rok to bude jiná - jeden maturita, druhá taneční. Ale letos ticho před bouřkou :-)

Doma celkem také nic nového - začalo poprchávat, zahrada se zazelenala, ovocné stromy znovu kvetou (jsem zvědavá, co budou dělat na jaře), dýně konečně znovu nasadily plody - snad stihnou aspoň trochu dozrát. Známí si odvezli dětský domeček, takže přemýšlím, co s vytvořenou mezerou - je třeba upravit keře kolem, které se tvarovaly dle domečku, uvažuji o dokoupení něčeho, co roste rychleji, aby se zakryl nečekaný průzor k nám do zahrady od sousedů - asi nějaký tavolník vyhraje, zlatých dešťů máme ve volně rostlém živém plotě až dost. Nebo nějaký panašovaný ptačí zob by mohl být fajn. Uvidím, na co narazím v zahradnictví.

Na terase kvetou ibišky jako o život. Konečně mám fotku i žlutého - no není nádherný?S novým školním rokem začal nový projekt - Sampler pro kamarádku - ze stránek Moniky Kolejo…